Alüminyum Sineklik Profilleri

    Profil Kodu Profil Adı Profil Ağırlığı gr/m
3068 Sineklik Profili 11 x 21 138 gr / m
3157 Sineklik Profili Kasa 311 gr / m
3158 Sineklik Profili Kanat 366 gr / m
3178 Sineklik Profili 24 x 17 181 gr / m
3209 Sineklik Profili 24 x 16 165 gr / m
  3357   130 gr / m
  3536   105 gr / m
  3537   177 gr / m
  3538 Sineklik Grup 10 x 31.2 124 gr / m

Alüminyum Sineklik Profili

Sineklik pencere, balkon kapısı ve cam balkonlardan sinek ve böceklerin girmesini engellemek amacıyla yapılmaktadır. Uzun ömürlü ve daha dayanıklı olması bakımından alüminyum sineklik profili en fazla tercih edilen üründür. Alüminyum hafif bir metal olmasına rağmen özellik bakımından büyük bir avantaja sahiptir. Alüminyum küflenme, paslanma, oksitlenme ve değişen hava koşullarına karşı oldukça dayanıklı bir metaldir. Alüminyumun hafif olması ise pimapen ve ahşap doğramalara daha az yük binmesini önler ve bununla birlikte kapı ve pençelerin renklerine uygun hale getirilerek bir görüntü bütünlüğü sağlanabilir.

Sineklik Profilleri

Alüminyum sineklik profili uygulanmak istenilen yerlere göre alınan ölçüler üzerinden imal edilmektedir. Ölçülere göre açılı bir şekilde kesilen alüminyum profiller kaynak ve punta yöntemi kullanılarak sineklik çerçeveleri oluşturulmaktadır. Ortalama bir cam için kullanılmak istenilen alüminyum profilin ağırlığı 138 gr ile 366 gr arasında değişmektedir. Sineklik profilleri yapılmak istenilen sineklik çeşidine göre belirlenmektedir. Özak Alüminyum Ekstrüzyon olarak en kaliteli ürünleri en uygun fiyatlarla müşterilerimize sunuyoruz.

Alüminyum Sineklik Profil Ebatları

Özak Alüminyum olarak özel taleplere uygun imal edebileceğimiz alüminyum sineklik profilleri yanında standart olarak imal ettiğimiz profil ebatları ve ağırlıkları şöyledir;

  • 11 x 21 (138 gr/m)
  • 24 x 17 (181 gr/m)
  • Sineklik Profili Kasa (311 gr/m)
  • Sineklik Profili Kanat (366 gr/m)

Ebat ve ağırlıklarında sineklik imalatlarımız yapılmaktadır. Tercih edilen sineklik çeşidine göre kullanılan malzemesi artması durumunda ağırlıklarda bulunan gr/m verileri değişebilmektedir.

Sineklik Çeşitleri

Alüminyum profil kullanılarak imal edilen birçok sineklik çeşidi bulunmaktadır.

Özak Alüminyum olarak imal etmiş olduğumuz alüminyum sineklik çeşitleri;

  • Plise sineklik

  • Stor sineklik

  • Manşetli sineklik

  • Sürgülü Sineklik

Tercih edilen sineklik çeşidine göre farklı özelliklere sahip alüminyum profiller kullanılmaktadır.

 

Alüminyum Sineklik Fiyatları

Alüminyum sineklik profil fiyatları belirlenirken dikkate alınan birkaç husus bulunmaktadır. Bu hususların başında sineklik yapılacak yerde belirlenen ölçülerdir. Diğer hususlar ise tercih edilen sineklik çeşidi ve kullanılacak diğer malzemelerdir. Alüminyum sineklik profilleri rüzgar, yağmur, sıcaklık, kar ve küf, paslanma gibi olaylara karşı çok dayanıklıdır.

Bilgi İçin : Tel: 0312 394 00 21

Biz Sizi Arayalım

Alüminyum Profil İhtiyacınızmı Var?